szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Hiszpański rynek nieruchomości - wzrost sprzedaży na poziomie 9,3% i wzrost cen o 5,5%

Title

PROGNOZY DOTYCZĄCE RYNKU NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII NA LATA 2017 - 2018 Według prognozy Anticipa, rok 2016 zakończy się dla hiszpańskiego rynku nieruchomości wzrostem sprzedaży na poziomie 9,3% i wzrostem cen o 5,5%. Anticipa zajmuje się zarządzaniem i sprzedażą dużego portfolio nieruchomości, zwykle z ramienia banków. 


Ich najnowszy raport rynkowy dotyczący hiszpańskich nieruchomości przedstawia optymistyczną prognozę na lata 2016-2018: sprzedaż wzrośnie o 8% do 454.000 transakcji w 2017 roku i następnie o dalsze 6% przekraczając 480.000 transakcji w 2018 roku; do końca tego roku natomiast zamknie się 419.000 transakcji. 

Josep Oliver, profesor Uniwersytetu Autonomous University of Barcelona (UAB), który przygotował sprawozdanie w imieniu Anticipa, wyjaśnia, że liczba 450.000 transakcji sprzedaży nieruchomości rocznie to limit dla Hiszpanii, biorąc pod uwagę obecne warunki gospodarcze, a także brak znaczących migracji. 

Raport potwierdza powszechne przekonanie, że rynek nieruchomości w Hiszpanii powoli się odradza, przypisując tę zasługę reformom rządu oraz elastycznej polityce banku centralnego. Przy czym podkreśla również, że rynek jest wciąż daleki od poziomów sprzedaży i cen osiągniętych w okresie boomu. 

To samo dotyczy poziomu cen luksusowych nieruchomości w Hiszpanii, które według prognozy wzrosną o 20% w 2017 r., równając do cen w 2013. Ceny będą jednak nadal o 24% niższe niż w roku 2007.

"To jest znaczne ożywienie, ale w wartościach bezwzględnych daleko nam jeszcze do tego co można nazywać boomem, z czego można wnioskować, że obecny wzrost jest bardziej zrównoważony," wyjaśnia Oliver.

Przeczytaj także

Dwie oferty apartamentów na Costa del Sol idealnych do zamieszkania na stałe

Nieruchomości z rynku pierwotnego w Hiszpanii - hit czy kit?

3 inwestycje deweloperskie w oazie spokoju na Costa del Sol - Casares

Nieruchomości w Hiszpanii w 2024. Garść podstawowych informacji

Kontakt Oferta