szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Hiszpański rynek nieruchomości może osiągnąć 40% wzrostu wartości w ciągu najbliższej dekady

Title

Bieżące ożywienie na hiszpańskim rynku nieruchomości powinno trwać co najmniej do 2025 roku – prognozuje José Luis Suárez, profesor zarządzania finansami w IESE Business School. Obserwując tendencje cenowe w ostatnim czasie profesor Suárez twierdzi, że wartość nieruchomości w Hiszpanii będzie nadal wzrastać - przez prawie dekadę.  


Obliczenia profesora wskazują, że nieruchomości w 2025 roku będą warte 40% więcej niż w tej chwili, co sprawi – jeśli ta prognoza się sprawdzi – że hiszpański rynek nieruchomości stanie się wiodącą lokalizacją dla inwestorów lokujących swe pieniądze w nieruchomościach w Hiszpanii.

Przewidywany wzrost cen nieruchomości w Hiszpanii zwiększy popyt na ich zakup, twierdzi profesor Suárez, a między 2016 a 2020 rokiem wybuduje się około 100 000 nowych nieruchomości, po czym liczba ta wzrośnie do 140 000 w ciągu kolejnych pięciu lat.

Profesor Suárez podczas swojej prezentacji na sypozjum związanym z inwestowaniem w nieruchomości powiedział, że – biorąc pod uwagę najnowsze trendy – sektor mieszkaniowy w Hiszpanii ma powody do optymizmu. Wartości nieruchomości na Costa del Sol wzrosły średnio o 6,3% w pierwszym kwartale 2016 roku, odnotowując największy wzrost w ciągu ostatnich ośmiu lat.

Ten wzrost wraz z 24. miesięcznym stałym wzrostem rynku, sprawił, że wzrosła liczba transakcji i złagodził kryteria banków przy udzielaniu kredytów.

Przeczytaj także

Ceny w górę, popyt w dół, czyli jak wyglądał 3. kwartał 2023 roku na rynku nieruchomości w Hiszpanii

[OFERTA MIESIĄCA] Dwa unikatowe domy na Costa del Sol

Spada zainteresowanie Polaków nieruchomościami w Hiszpanii, czyli podsumowujemy dane z pierwszej połowy 2023

[TOP OFERTA] 3 przepiękne nieruchomości położone w Marbelli - królowej Costa del Sol

Kontakt Oferta