szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Solheim Cap w tym roku w Andaluzji!

Tatiana Pekala Tatiana Pekala |
Title

Solheim Cap to jedno z najważniejszych wydarzeń w kobiecym golfie przyciągające tłumy wielbicieli tego sportu. W tym roku ten prestiżowy turniej odbywa się w Andaluzji, europejskiej stolicy golfa. Rozpoczyna się już za kilka dni, 18. września i potrwa do 24. września.


Inauguracyjna edycja turnieju Solheim Cup odbyła się w 1990 roku w Orlando na Florydzie, w Lake Nona Golf & Country Club. W kolejnych latach turniej odbywał się na zmianę na prestiżowych polach golfowych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Kilkakrotnie gościła go Szwecja, raz Niemcy i Szkocja, a teraz przyszedł czas na Andaluzję, która z pewnością stanie na wysokości zadania. 

Finca Cortesin, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja turnieju, leży pół godziny jazdy od Marbelli, niedaleko Casares, malowniczego andaluzyjskiego „pueblo blanco” (białego miasteczka). Finca Cortesin jest na mapie Costa del Sol miejscem wyjątkowym. Poza prestiżowym polem golfowym, uznanym za jedno z najlepszych w Europie, mieszczą się tam: luksusowy hotel należący do grupy The Leading Hotels (serwują tu przepyszne śniadania!), eleganckie restauracje oraz interesująca galeria sztuki (która z kolei „serwuje” bardzo ciekawą strawę duchową). 

Pole golfowe, zaprojektowane przez Cabell B. Robinsona, jednego z najbardziej znanych architektów pól golfowych na świecie, to fantastyczna mieszanka trudnych dołków i zapierających dech w piersiach widoków. Finca Cortesin została bowiem stworzona w pełnej harmonii z bujną andaluzyjską przyrodą. Jeśli dodamy do tego przepiękne widoki na Morze Śródziemne i góry, aż dziw bierze, że zawodniczki będą w stanie skupić się na grze. 
A skupić się muszą, bo Solheim Cup to nie przelewki. Te rozgrywane co dwa lata drużynowe zawody golfowe kobiet uważane są za kobiecy odpowiednik Ryder Cup. Nazwa Solheim Cup pochodzi od nazwiska norweskiego biznesmena Karstena Solheima, wynalazcy popularnego puttera Ping. Brać golfowa postanowiła uczcić jego wkład w rozwój golfa, nazywając jego nazwiskiem jeden z najważniejszych turniejów golfowych dla kobiet. Najlepsze zawodniczki z Europy spotykają się tu z najlepszymi golfistkami ze Stanów Zjednoczonych. Zawodniczki grające w Solheim Cup biorą w nim udział nie dla pieniędzy, a dla prestiżu, który daje im możliwość reprezentowania swojego kontynentu. 

Każda z drużyn biorących udział w Solheim Cup składa się z 12 zawodniczek. Panie rywalizują w trzech formatach: foursomes, fourballs i single. Panią Kapitan drużyny europejskiej została Suzann Pettersen z Norwegii. To zawodniczka, która grała w dziewięciu edycjach Solheim Cup i poprowadziła swoją drużynę do zwycięstwa w 2019 roku. Drużynie Stanów Zjednoczonych przewodzi w tym roku Stacy Lewis, która ma na koncie cztery turnieje Solheim Cup.

Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, a że turniej znany jest z niespodziewanych zwrotów akcji i towarzyszących mu silnych emocji, widzowie mogą oczekiwać niezapomnianych wrażeń.

Tych dostarczy im już na samym początku unikalna ceremonia otwarcia Solheim Cup, spektakl prezentujący kulturę i tradycje kraju gospodarza. Ponieważ Hiszpania ma się czym pochwalić w obu kwestiach, widzowie i zawodniczki mogą oczekiwać fantastycznego pokazu hiszpańskiego „el duende”: muzyki, tańca, kolorowych sukien i wielu emocji. 

Solheim Cup jest również bodźcem dla lokalnej gospodarki. Hotele i restauracje w okolicy intensywnie przygotowują się do tego wydarzenia, a w samej Finca Cortesin planowane są ciekawe imprezy towarzyszące.

Przeczytaj także

Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii. Co trzeba wiedzieć w 2024?

Karl Lagerfeld, Elie Saab, Dolce Gabbana i... nieruchomości w Marbelli

Zamieszkaj w Sotogrande - enklawie dyskretnego luksusu

Czy trzeba się obawiać okupas? Nie, jeśli dokonasz właściwego wyboru nieruchomości

Kontakt Oferta