szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Karl Lagerfeld, Elie Saab, Dolce Gabbana i... nieruchomości w Marbelli

Tatiana Pekala Tatiana Pekala |
Title

Luksusowe marki modowe nie zadowalają się już tworzeniem i sprzedażą ubrań i akcesoriów, chcą czegoś więcej. Wchodzą zatem na rynek nieruchomości i to z przytupem. Wybierają lokalizacje prestiżowe, takie, w których chętnie i często bywają ich klienci. Marbella od lat jest jednym z takich miejsc.


Teraz oprócz sklepów projektantów Karl Lagerfeld, Elie Saab czy Dolce Gabbana, można tu również odwiedzić zaprojektowane przez nich eleganckie wille. Mało tego, można je również kupić – oczywiście jest to propozycja dla inwestorów o bardzo grubych portfelach. 

Karl Lagerfeld i 5 ekskluzywnych domów na Golden Mile w Marbelli

“What I love best in life is new starts” (czyli: „to co najbardziej lubię w życiu, to nowe początki”) powiedział Karl Lagerfeld i jeśli wszystkie jego nowe początki wychodziły mu tak, jak wejście na rynek nieruchomości w Marbelli, to chylimy czoła i gratulujemy. Pierwsza z pięciu zaprojektowanych przez KL willi została sprzedana z planu za blisko 15 mln EUR. 

Ten projekt wywodzi się z pasji Karla Lagerfelda do architektury, projektowania wnętrz i ciągłego przesuwania granic innowacji. Pięć ekskluzywnych domów doskonale wkomponuje się w piękne naturalne otoczenie Golden Mile w Marbelli. Działka jest strategicznie zlokalizowana pomiędzy górami, a zapierającym dech w piersiach wybrzeżem Morza Śródziemnego. 

Naturalne materiały budowlane pozwalają przestrzeniom bezproblemowo łączyć się z otoczeniem, zacierając granice między wnętrzami i ich dekoracją, a zewnętrznymi strefami domów. Każda willa będzie miała prywatny basen i ogród, spa, salę kinową i przestronne sypialnie, których detale odzwierciedlają charakterystyczną dla KL estetykę. 

Wille zaprojektowano tak, aby miały minimalny wpływ na środowisko. Wyposażone będą w panele słoneczne, zbiorniki do odzyskiwania wody deszczowej i systemy automatyki kontrolujące zużycie energii.

Karl Lagerfeld - 5 ekskluzywnych domów na Golden Mile w Marbelli

Karl Lagerfeld widok ekskluzywnego domu na Golden Mile w Marbelli

Karl Lagerfeld widok salonu w ekskluzywnym domu na Golden Mile w Marbelli

Elie Saab i 5 wyjątkowych willi w ekskluzywnej dzielnicy Sierra Blanca w Marbelli

Ten libański projektant mody rozpoczął swoją działalność na początku lat 80. i specjalizował się w modzie ślubnej. Charakterystyczne dla jego projektów są drogie tkaniny, koronki, kamienie szlachetne, kryształy Swarovskiego, perły, bogate hafty. Ten orientalny sznyt widać również w jego projektach i dopracowanych w każdym detalu elementach wyposażenia wnętrz. 


Ciekawostka!

Nie tylko luksusowe marki modowe wchodzą na rynek nieruchomości na Costa del Sol. Dołączyła do nich włoska marka samochodowa z najwyższej półki. W Benahavis powstanie osiedle willowe spod znaku Lamborghini.


5 wyjątkowych willi spod znaku ES powstaje w ekskluzywnej dzielnicy Sierra Blanca, jednym z najbardziej prestiżowych adresów w Marbelli, zaledwie 1,5 km od centrum miasta. Położenie działki u podnóża pasma górskiego Sierra Blanca i niedaleko legendarnego symbolu Marbelli, góry La Concha, zapewni mieszkańcom prywatność oraz piękne widoki na morze i góry. 

Te spektakularne, nowoczesne domy otoczone chronioną przyrodą i innymi eleganckimi willami, staną się enklawą spokoju i luksusu. Okna sięgające od podłogi do sufitu i przesuwane szklane drzwi będą prowadziły na nasłonecznione tarasy. Taki taras to idealne miejsce, żeby poczuć co oznacza śródziemnomorski styl życia: doskonałe jedzenie serwowane na świeżym powietrzu, dobre wino i święty spokój... 

Elie Saab - willa w ekskluzywnej dzielnicy Sierra Blanca w Marbelli

Elie Saab - salon

Elie Saab - sypialnia

Dolce Gabbana i 60 ekskluzywnych apartamentów w Marbelli

Ta włoska firma zajmująca się modą luksusową wybrała Marbellę, aby dokonać skoku do najbardziej ekskluzywnego sektora nieruchomości. Firma zapowiedziała, że ​​zbuduje trzy duże kompleksy w różnych częściach świata, a jeden z nich powstanie właśnie u nas.

W Marbelli włoska marka wybuduje 60 apartamentów o różnej typologii rozmieszczonych w pięciu budynkach, których wysokość nie będzie przekraczać czterech lub pięciu pięter. Luksusowy kompleks zlokalizowany będzie przy znanej Golden Mile, kilka minut jazdy od ekskluzywnych hoteli Puente Romano Resort, Nobu i Marbella Club. Zaledwie 800 metrów dalej leży jedna z najlepszych plaż na wybrzeżu, a przy niej kluby plażowe i restauracje. Inwestycja zajmie powierzchnię prawie 90.000 metrów kwadratowych. Znajdą się tam także lokale handlowe, restauracyjne i artystyczne.

Plan, według hiszpańskich mediów, polega na stworzeniu w Marbelli dzielnicy specjalizującej się w luksusowych domach powiązanych z międzynarodowymi markami ze świata mody. 

Hiszpańska firma, która wspólnie z Dolce & Gabbana wybuduje kompleks, ma już doświadczenie w sektorze „markowych rezydencji”. Jej pierwszym zetknięciem z marką modową był wcześniejszy projekt wybudowany we współpracy z Fendi Casa, a następnie pięć willi Karla Lagerfelda w Marbelli.

Jak widzicie, wielcy projektanci kochają Costa del Sol, a ono odpłaca im fantastycznym światłem, przyjaznym klimatem, dobrym winem oraz klientami z całego świata, których moc nabywcza jest wystarczająca, żeby docenić (i nabyć) efekty ich artystycznych wizji.
 

Przeczytaj także

Czy Andaluzja jest rajem podatkowym? Sprawdzamy!

[TOP of the TOP] Dwie spektakularne wille w Benahavis - klejnocie Costa del Sol

[TOP OFERTA] Poznaj dwa luksusowe projekty willowe na Costa del Sol

Luksus na wyciągnięcie ręki - wyjątkowy projekt willowy na Costa del Sol

Kontakt Oferta