szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii, czyli jak to robimy w Dream Property?

Title

Wyobraź sobie, że siedzisz na tarasie w wygodnym fotelu, przed Tobą tropikalny ogród, palmy, w ich cieniu basen. W oddali widać morze, czujesz lekką bryzę, która przyjemnie chłodzi Twoją twarz. Jesteś zrelaksowany, spokojny, jesteś… w swoim domu.


Jeśli podoba Ci się taki scenariusz, czytaj dalej, opowiem Ci jak to zrobić. Zakup nieruchomości to zawsze ważna i kosztowna decyzja, szczególnie jeśli ma miejsce poza granicami kraju. Wtedy do normalnego w przypadku ważnych decyzji poziomu stresu dochodzi jeszcze ten związany z barierą językową, nieznajomością lokalnego rynku oraz procesów na nim zachodzących. I tu wkraczamy my. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie Cię przez cały proces związany z zakupem nieruchomości tak, aby przebiegł bez komplikacji i sprawił Ci jak najwięcej radości.

Pierwszy kontakt

Podczas pierwszej rozmowy zadamy Ci mnóstwo pytań. Poprosimy, żebyś opisał(a) swoje wymarzone mieszkanie lub dom w Hiszpanii podając jak najwięcej szczegółów. Ważne jest wszystko, nawet to, że np. boisz się pająków i nie chcesz mieszkać na parterze z ogródkiem albo że marzysz o widoku na morze i góry jednocześnie (to trudniejsze niż pająki, ale do zrobienia). Na podstawie informacji od Ciebie przygotujemy i prześlemy Ci pierwszą listę ofert, z której wybierzesz te dla Ciebie najciekawsze. My, widząc Twoje wybory, przygotujemy kolejny zestaw, jeszcze lepiej dopasowany do Twoich potrzeb i w ten sposób stworzymy ostateczną listę nieruchomości do obejrzenia podczas Twojej wizyty.

Wizyta na Costa del Sol

Po wybraniu kilku, a czasem kilkunastu nieruchomości ustalimy termin Twojej wizyty. Ważne jest, żeby ją odpowiednio zaplanować, czyli np. wziąć pod uwagę, że będą nam potrzebne dni robocze, bo o ile nieruchomości można oglądać w soboty a czasem również niedziele, to banki i prawnicy w weekendy nie pracują, a oni również będą nam potrzebni.

Jak już potwierdzisz termin Twojego przyjazdu, zorganizujemy wizyty w nieruchomościach, spotkanie z adwokatem, wizytę w banku, żeby otworzyć Ci konto, czyli przygotujemy wszystkie elementy potrzebne w procesie zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Będziemy Ci towarzyszyć podczas oglądania nieruchomości i wszystkich innych wizyt, jeśli uznasz, że jest taka potrzeba. Zwykle jest – nawet Klienci mówiący po hiszpańsku lub angielsku czują się pewniej mając nas przy boku. Szczególnie, że angielski nie zawsze tu wystarczy.

Jak kupić nieruchomości w Hiszpanii

Jest! Twój wymarzony dom w Hiszpanii. I co dalej?

Trzeba złożyć ofertę. Jeśli któraś z obejrzanych nieruchomości mocno wpadnie Ci w oko i zdecydujesz się ją kupić, złożymy w Twoim imieniu ofertę sprzedającemu i przystąpimy do negocjacji. Z negocjacjami wiadomo, bywa różnie, ale zwykle przy zakupie z rynku wtórnego można liczyć na jakiś upust. Skończyły się czasy, kiedy przyjmowane były oferty typu -30% od ceny zakupu, teraz trzeba podejść do tematu rozsądnie i ze świadomością, że kryzys w Hiszpanii to przeszłość. Owszem, zdarzają się sytuacje tzw. życiowe, kiedy sprzedający po prostu musi sprzedać, ale nie dotyczy to wszystkich ofert.

Inaczej wygląda kwestia rabatów na rynku pierwotnym. Deweloperzy z założenia ich nie udzielają. Zdarzają się oczywiście promocje i wyprzedaże, ale jeśli osiedle powstaje w ciekawej lokalizacji, jest atrakcyjne i deweloper jest w dobrej kondycji finansowej, trzeba się liczyć z koniecznością zapłacenia za mieszkanie jego ceny katalogowej.

Proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Kiedy cena i warunki transakcji są już ustalone, przychodzi czas na zarezerwowanie nieruchomości. Chodzi o to, żeby zeszła z rynku i nikt Ci jej nie sprzątnął sprzed nosa. Tutaj po raz pierwszy musisz sięgnąć do portfela i zapłacić ustaloną ze sprzedającym opłatę rezerwacyjną.

Potem Twój adwokat otrzyma od nas lub adwokata strony sprzedającej dokumentację nieruchomości. Jego zadaniem będzie sprawdzenie, czy Twoje mieszkanie lub dom nie mają wad prawnych, problemów urbanistycznych albo innych obciążeń. My zadbamy o przepływ informacji między stronami transakcji i będziemy rozwiązywać na bieżąco ewentualne problemy. Zwykle mamy 30 dni od rezerwacji nieruchomości na przygotowanie transakcji i podpisania aktu notarialnego. Jeśli w grę wchodzi kredyt hipoteczny, ten czas jest odpowiednio dłuższy.

Określonego dnia spotkamy się w notariacie, gdzie z przyjemnością będziemy Ci towarzyszyć przy podpisaniu aktu notarialnego i przekazaniu kluczy do Twojego mieszkania lub domu w Hiszpanii. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz w stanie pojawić się w notariacie, upoważniony wcześniej przez Ciebie pełnomocnik podpisze umowę, a my odbierzemy klucze i przekażemy Ci je kiedy kolejny raz przylecisz do Hiszpanii. Twój adwokat po transakcji zajmie się pozostałymi sprawami formalnymi: zmianą właściciela nieruchomości w Registro de la Propiedad (odpowiednik naszych KW), przepisaniem umów na dostawę mediów etc.

I tym sposobem masz już nieruchomość w Hiszpanii

Jeżeli będzie Ci potrzebna pomoc w zadomowieniu się, po zakończeniu transakcji możemy zorganizować wywóz niepotrzebnych mebli, ekipę remontową, ekipę sprzątającą, czy też wykonać zlecone przez Ciebie zakupy.

Jeśli wyjeżdżając uznasz, że Twoje mieszkanie będzie bezpieczniejsze pod naszą opieką, przekażesz nam klucze i ustalimy zakres naszych działań. Tu bywa różnie, bo niektórzy Klienci proszą nas tylko o opiekę nad nieruchomością, a inni chcą nam ją oddać do wynajmu. Wszystkie opcje są do przyjęcia, dlatego z każdym Klientem ustalamy zakres naszych obowiązków indywidualnie.

A teraz wróć do pierwszego akapitu tego tekstu, przeczytaj go jeszcze raz, a potem zadzwoń do nas.

Zachęcamy też do przeczytania dłuższego poradnika dotyczącego zakupu nieruchomości w Hiszpanii 

Przeczytaj także

Dwie oferty apartamentów na Costa del Sol idealnych do zamieszkania na stałe

Nieruchomości z rynku pierwotnego w Hiszpanii - hit czy kit?

3 inwestycje deweloperskie w oazie spokoju na Costa del Sol - Casares

Nieruchomości w Hiszpanii w 2024. Garść podstawowych informacji

Kontakt Oferta