szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Zakup nieruchomości w Hiszpanii. Dom czy mieszkanie na Costa del Sol?

Title

Kiedy pojawia się myśl o zakupie nieruchomości w Hiszpanii, często natychmiast po niech pojawia się pytanie: dom czy mieszkanie? Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Dzisiaj kilka słów na ten temat. 


Zakup nieruchomości w Hiszpanii to przedsięwzięcie, do którego należy się dobrze przygotować. Przede wszystkim przemyśleć, w jakim celu i co chcielibyśmy kupić.

„Dom na Costa del Sol” - to brzmi zachęcająco, prawda? Oczyma wyobraźni widzimy natychmiast białe, oświetlone promieniami słońca fasady, zielone pióropusze palm kołyszące się na wietrze, błękitną połyskującą taflę basenu, leżaki, kosze kolorowych owoców… I najlepsze, że tak właśnie może być, to wszystko można zrealizować. Kwestia budżetu i rzeczywistych potrzeb.

Dom w Hiszpanii na Costa del Sol - badanie potrzeb

Zawsze rozmawiając z Klientami, którzy stoją przed dylematem: dom czy mieszkanie na Costa del Sol, pytam ich: „ile czasu będą Państwo spędzali w swoim nowym wakacyjnym domu?”. Jeśli pada odpowiedź: „co najmniej pół roku”, ustalamy resztę kryteriów i zaczynamy szukać domu. Jeżeli natomiast Klient mówi o kilku tygodniach w roku, zamiast domu sugeruję mieszkanie na Costa del Sol. Powodów jest kilka, najważniejsze z nich to wygoda i bezpieczeństwo. Już tłumaczę. Kupując willę na Costa del Sol, musimy liczyć się z tym, że będzie to dom, w którym przez większość roku nikt nie będzie mieszkał (chyba, że zdecydujemy się ten dom wynająć, ale to już temat na osobny wpis, który niedługo). Oznacza to, że nasze zasłużone wakacje na Costa del Sol będziemy zaczynali od… generalnego sprzątania domu, czyszczenia basenu, koszenia trawy i walki z dżunglą, w którą w ciągu pół roku zamieni się nasz przedtem piękny zadbany ogród. Oczywiście istnieje opcja nr 2: czyli pod naszą nieobecność ktoś się naszym domem na Costa del Sol zajmuje. Zatrudniamy ogrodnika, panią do sprzątania (dodatkowe koszty!), ubezpieczamy dom i mamy nadzieję, że po przylocie po kilku miesiącach zastaniemy go w tak samo dobrej kondycji. To jedno rozwiązanie.

A może mieszkanie na Costa del Sol?

Drugie: zamiast willi kupujemy mieszkanie na Costa del Sol. Nie musimy się martwić o bezpieczeństwo, bo większość osiedli tutaj to kompleksy zamykane lub / i strzeżone. Nie martwimy się o basen i ogród, zajmie się nimi opłacany z naszego czynszu do wspólnoty ogrodnik. Nie obchodzi nas sprzątanie, wystarczy telefon do Dream Property z prośbą o podesłanie pani do sprzątania. Podczas tej rozmowy możemy również zamówić podstawowe zakupy, żeby w lodówce poza światłem czekało na nas coś jeszcze. (Gwoli wyjaśnienia: usługę zarządzania nieruchomością świadczymy oczywiście również naszym Klientom, którzy zdecydowali się na zakup willi na Costa del Sol). Mieszkanie jest rozwiązaniem prostszym, wygodniejszym, chociaż w zakupie niekoniecznie tańszym niż dom.

Reasumując, zakup nieruchomości w Hiszpanii to na pewno dobry pomysł i niezła inwestycja. Po tym jak odpowiedzą Państwo sobie na pytanie o swoje potrzeby i zidentyfikujemy razem rodzaj nieruchomości, my zabieramy się do pracy i szukamy odpowiednio willi albo mieszkania na Costa del Sol. O procesie zakupu nieruchomości w Hiszpanii już niedługo w kolejnym wpisie.

Przeczytaj także

3 inwestycje deweloperskie w oazie spokoju na Costa del Sol - Casares

Nieruchomości w Hiszpanii w 2024. Garść podstawowych informacji

[VIDEO] Rozmowa o tym, jak wygląda zakup nieruchomości w Hiszpanii, a jak we Włoszech

Casares – poznaj przepiękne białe miasteczko na mapie Andaluzji

Kontakt Oferta