szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Ceny hiszpańskich nieruchomości w pierwszym kwartale 2018 roku wzrosły o 3,8%

Title

Tinsa, uznana firma zajmująca się wyceną nieruchomości w Hiszpanii opublikowała swoje najnowsze statystyki dotyczące sytuacji na rynku w pierwszym kwartale 2018 roku. Okazuje się, że średnia cena nieruchomości była pod koniec marca 2018 wyższa o 3,8 procent niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.


Wynik ten jest kontynuacją kwartalnych wzrostów na przestrzeni ostatnich trzech lat i pokazuje, że wartość nieruchomości w Hiszpanii od końca 2014 roku, kiedy ceny osiągnęły największy "dołek", stale i stabilnie wzrasta.

Analiza danych Tinsa w tym okresie pokazuje średni roczny wzrost o 5,2% w cenach nieruchomości na rynku krajowym, z zaznaczeniem, że typowa nieruchomość w Hiszpanii jest nadal o około 33% tańsza dzisiaj niż w 2007 roku, który reprezentował zarówno rok szczytowych cen jak i początek kryzysu na rynku nieruchomości w Hiszpanii.

Tym razem jednak nie ma boomu, mamy raczej do czynienia ze stabilnym wzrostem tego sektora, który zachęca do działania zarówno nabywców domów, jak i banki. Rzeczywiście, ostatnie dane pokazują, że średnia wartość nieruchomości wzrosła w całym kraju w 2017 roku o 4,3%.

Regiony Hiszpanii nadal różnią się mocno jeśli chodzi o poziomy wzrostów, dla przykładu w Madrycie wartość wzrosła o około 15,5% pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku w porównaniu z ostatnim - wzrost być może nieco zbyt duży, aby się utrzymał, ale to raczej typowe dla stolic UE - podczas gdy na Balearach wzrost ten wyniósł 10,5%.

Bardziej odległe i mniej zaludnione regiony Hiszpanii, w szczególności Estremadura i Galicja, odnotowały nieznaczne kwartalne spadki cen po raz pierwszy od trzech kwartałów. Prowincja Malaga ze swoim 4-procentowym wzrostem wartości nieruchomości w tym okresie uplasowała się mniej więcej w połowie skali. 

 

Przeczytaj także

3 inwestycje deweloperskie w oazie spokoju na Costa del Sol - Casares

Nieruchomości w Hiszpanii w 2024. Garść podstawowych informacji

[VIDEO] Rozmowa o tym, jak wygląda zakup nieruchomości w Hiszpanii, a jak we Włoszech

Casares – poznaj przepiękne białe miasteczko na mapie Andaluzji

Kontakt Oferta