szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Dane dotyczące sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii ze stycznia 2018 wskazują na duży wzrost zaufania do rynku

Title

Ilość transakcji sprzedaży nieruchomości wpisana do rejestru wzrosła w styczniu o 24%, co stanowi największy wzrost od momentu kiedy zaczęło się ożywienie na rynku nieruchomości w Hiszpanii. Wyjątkiem jest rynek w Katalonii, który w związku z sytuacją polityczną jest nadal mało stabilny.


W styczniu zarejestrowano 42.745 transakcji sprzedaży hiszpańskich nieruchomości, a 47.289 jeśli brać pod uwagę mieszkania dofinansowywane przez rząd, nazywane "VPO". Sprzedaż na wolnym rynku była najwyższa od maja 2008 roku.

W porównaniu do tego samego miesiąca zeszłego roku sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii wzrosła o 24% (bez VPO), mówią najnowsze dane Narodowego Instytutu Statystycznego (INE). Na poziomie krajowym hiszpański rynek nieruchomości rozwija się teraz silnie i konsekwentnie, co świadczy o rosnącym zaufaniu.

Należy pamiętać, że te dane dotyczą sprzedaży wpisanych do rejestru nieruchomości w styczniu 2018, a nie sprzedaży zamkniętych w tym miesiącu. Przedstawiają transakcje sprzedaży zakończone w ostatnim kwartale 2017 r., a zarejestrowane w styczniu 2018 r.

Ilość transakcji zakupu nowych nieruchomości oraz zakupu nieruchomości z rynku wtórnego wzrosła odpowiednio o 21% i 23%, wskazując ożywienie na obu frontach, podczas gdy w okresie od 2013 r. do maja zeszłego roku opierało się ono prawie wyłącznie na rynku wtórnym.
Wzrost popytu na nowe nieruchomości sprawił, źe ich sprzedaż zanotowała tendencję wzrostową w ciągu jedenastu z ostatnich dwunastu miesięcy, 

Sprzedaż nieruchomości na rynku hiszpańskim w poszczególnych regionach - styczeń 2018

Przyglądając się ewolucji sprzedaży w wybranych regionach można stwierdzić, że styczeń 2018 r. był doskonałym miesiącem dla większości obszarów będących w obszarze zainteresowania zagranicznych nabywców i inwestorów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prowincja Castellon w Walencji, gdzie leży Costa del Azahar oraz inne miejsca ze znanymi wybrzeżami jak Marbella czy Ibiza. Sprzedaż w Castellón wzrosła w styczniu o rekordowe 46%, podobnie było w Alicante (Costa Blanca). Rejon Malagi (Costa del Sol) zanotował wzrost o 44%. W Katalonii skutki kryzysu konstytucyjnego nadal widać w liczbach: w Gironie i Barcelonie sprzedaż wzrosła w niewielkim stopniu w porównaniu z wynikami osiągniętymi w przeszłości oraz innymi regionami. 

Przeczytaj także

NIE inwestuj na Costa del Sol jeżeli...

Poznaj 3 najczęściej zadawane nam pytania w pierwszych 4 miesiącach 2023

[TOP OFERTA] Poznaj dwa luksusowe projekty willowe na Costa del Sol

Dziedziczenie nieruchomości w Hiszpanii, czyli co trzeba wiedzieć o hiszpańskim prawie spadkowym

Kontakt Oferta