szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

logo

you can live where the others only dream about…

12/02/2018

Wiodące biuro analityki rynkowej PwC określa warunki do inwestowania na rynku nieruchomości w Hiszpanii jako doskonałe

Title

Biuro analityki rynkowej PwC w swoim ostatnim raporcie wysoko oceniło hiszpański rynek nieruchomości nazywając go "idealnym" do inwestycji w 2018 roku.


Raport PwC zatytułowany “Tendencje na europejskim rynku nieruchomości w 2018 r.”, analizuje wiodące rynki nieruchomości w Europie na podstawie osiągniętych wyników, a także w oparciu o prognozy na przyszłość.
 
PwC spodziewa się, że rok 2018 będzie równie dobry dla hiszpańskich nieruchomości jak rok 2017, a wielkości sprzedaży i ceny nieruchomości nadal będą rosły. Co ciekawe, PwC wykazuje silną korelację między dobrym stanem europejskiej gospodarki, a dobrym stanem hiszpańskiego rynku nieruchomości. Stwierdza, że sektor nieruchomości w Hiszpanii czerpie bezpośrednie korzyści z silniejszej ekspansji finansowej i większego bezpieczeństwa zatrudnienia w krajach europejskich. 
 
Te związki są oczywiste, ale nie zawsze są tak jasno formułowane przez analityków, raczej historycznie ostrożnych. Ze względu na duży wpływ zagranicznych inwestorów na ogólny stan hiszpańskiego sektora nieruchomości, informacja o lepszej sytuacji finansowej europejskich klientów jest dla Hiszpanii doskonałą wiadomością.
 
Ponadto warunki rynkowe panujące w Hiszpanii powodują, że inwestowanie w nieruchomości w tym kraju jest bardzo atrakcyjne zarówno dla cudzoziemców jak i Hiszpanów. Prognozy mówią, że ceny na rynku nieruchomości w Hiszpanii mają wzrosnąć w 2018 roku o średnio 4 - 6%.
 
Należy przy tym pamiętać, że ceny hiszpańskich nieruchomości są nadal o około 35% niższe od ich najwyższego poziomu obserwowanego w 2007 r. W tym momencie staje się oczywiste, że stosunek wartości do ceny jest w Hiszpanii gwarantowany.
 
PwC w swoim raporcie jest również pod wrażeniem zdolności Hiszpanii do utrzymania takiego zainteresowania ożywieniem na rynku nieruchomości. W ciągu ostatnich trzech lat nastąpił przyrost zarówno wartości jak i sprzedaży, a taka stabilność cieszy analityków z PwC i to właśnie ona skłoniła ich do podjęcia tak ważnego kroku jak określenie warunków do inwestowania na hiszpańskim rynku nieruchomości jako "doskonałych".

Przeczytaj także

[TOP OFERTA] - 2 rewelacyjne apartamenty na Costa del Sol i Costa Blanca

Excel prawdę ci powie, czyli jaki był dla nas rok 2022

Ile można zarobić na wynajmie wakacyjnej nieruchomości w Hiszpanii?

Bezpieczny i zyskowny wynajem nieruchomości w Hiszpanii w 2023 r. Oto co powinien wiedzieć inwestor

Kontakt Oferta