szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Luksus na wyciągnięcie ręki - wyjątkowy projekt willowy na Costa del Sol

Katarzyna Kołodziejska Katarzyna Kołodziejska |
Title

Są projekty deweloperskie, od których trudno oderwać wzrok. Na Costa del Sol i w całej Hiszpanii buduje się dużo pięknych willi i apartamentów, ale tylko niektóre inwestycje pozostają w pamięci, a wyłącznie jedna z nich została w zeszłym roku laureatką prestiżowej nagrody przyznawanej przez International Property Awards: „Najlepszy projekt deweloperski na świecie”.


Osiedle 18 willi powstaje w malowniczym otoczeniu, na wzgórzach Benahavis, z fantastycznym widokiem na wybrzeże, góry, Morze Śródziemne i Gibraltar. Każda z willi będzie inna, dopasowana do potrzeb i gustu jej właścicieli, ale wszystkie będą miały:

  • panoramiczny widok,
  • pełną prywatność,
  • doskonałą jakość budowy, materiałów i wykończeń, potwierdzoną certyfikatem BREEAM. 

Jak to się zaczęło?

Historia projektu rozpoczyna się kilka lat temu, kiedy to świeżo upieczony mieszkaniec luksusowej w założeniu dzielnicy miasteczka Benahavis urządza się przy pomocy tutejszego dekoratora wnętrz w swojej willi. Dom jest piękny, wygodny, ma fantastyczny widok, bogatą infrastrukturę i wydawałoby się, że nic już więcej jego właścicielowi nie brakuje do szczęścia. A jednak… Pomieszkawszy trochę i nacieszywszy się nieco tenże właściciel zaczyna tworzyć listę rzeczy i serwisów, których mu w domu i osiedlu brakuje. Nie robi tego jednak, żeby szukać dziury w całym lub marudzić. Postanawia stworzyć osiedle idealne, projekt, któremu niczego nie będzie brakowało. 

TU ZNAJDZIESZ OFERTĘ TYCH WYJĄTKOWYCH WILLI

Teraz

Kilka lat, mnóstwo pracy, pieniędzy i stresu później wyrastają z ziemi pierwsze z 18 willi. 
Najpierw jednak musiała powstać infrastruktura. Prace nad nią trwały kilkanaście miesięcy i były szczególnie trudne ze względu na nachylenie terenu. To samo nachylenie, dzięki któremu ​​każda z tych indywidualnie zaprojektowanych luksusowych willi jest wyjątkowa, każda ma niezakłócony widok na wybrzeże, Morze Śródziemne i Afrykę Północną. Na działce pracują jednocześnie dwie szanowane w branży firmy budowlane. Praca wre. 

Wille w Hiszpanii - lokalizacja

Otoczenie

Osiedle 18 willi położone jest w zupełnie nowej dzielnicy i rośnie razem z nią. Z końcem stycznia 2023 rozpoczęto budowę El Lago Club, czyli klubu nad jeziorem, które właśnie powstaje. Będzie miało powierzchnię 36.000 m2 i długość około 420 metrów. 120 metrowej piaszczystej plaży zapewni miejsce do opalania, a po jeziorze można będzie przez cały rok pływać kajakiem, wiosłować na desce, uprawiać windsurfing i inne sporty wodne.

Powstaną tu również korty tenisowe i korty do padla, kryty basen, plac zabaw dla dzieci oraz restauracja i klub rekreacyjny. W klubie znajdą się strefa fitness i SPA o powierzchni z jacuzzi, basenem z podgrzewaną wodą, sauną, prysznicami i łaźnią turecką. Nie zabraknie też pola golfowego (18 dołków) zaprojektowanego przez jednego z najsłynniejszych hiszpańskich golfistów, Manuela Piñero. 
Kolejnym ważnym elementem El Lago Club będzie luksusowy butikowy hotel z 90 pokojami. Wokół kompleksu powstaną ścieżki spacerowe i rowerowe ocienionymi rosnącymi wzdłuż drzewami. Ukończenie projektu El Lago Club planowane jest na rok 2025.

Wszystkie te atrakcje mieszkańcy osiedla 18 willi będą mieli niemal za progiem.

Wnętrza

Wnętrza w tym projekcie również mają swoją historię. Standardowy projekt wnętrza powstaje tak: najpierw jest pomieszczenie, już istniejące lub dopiero budowane. Może też być jeszcze na etapie projektu budowlanego. Do tego pomieszczenia dobiera się meble, dywany, zasłony, obrazy, lampy etc. Czasem trzeba coś poprawić, często nawet przestawić jakąś ściankę działową lub podwiesić sufit, bo istniejące pomieszczenie jakoś nie pasuje architektowi do projektu wnętrz. 

Takich sytuacji nie będzie w żadnej z 18 willi. Tutaj projekty wnętrz powstawały najpierw. Architekci zastanawiali się nad funkcjami danego pomieszczenia, potem dobierali do niego meble, dbając o komunikację i zachowanie odpowiednich odległości, a na koniec obudowywali całość ścianami i oknami. W zasadzie głównie oknami, bo jeśli przyjrzeć się planom poszczególnych willi widać, że okien – otwieranych, o wąskich profilach i chowających się w ścianach – jest tam więcej niż ścian. Wszystko po to, żeby oddać honor otaczającej domy naturze i jej fantastycznej urodzie. Wnętrza pomyślane są tak, żeby nie „kradły show” widokom, tylko z nimi współgrały, tworząc ucztę dla zmysłów mieszkańców willi. 

18 willi, 18 indywidualnych projektów wnętrz. Od stonowanych klimatów skandynawskich, aż po propozycje intensywne, operujące mocnymi kolorami. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Deweloper daje klientowi możliwość wybrania odpowiedniego dla jego potrzeb domu oraz stylu wyposażenia wnętrz, który najbardziej do niego przemawia i połączenia obu tych elementów w całość. 

Serwis

Dom w osiedlu 18 willi ma być w założeniu bezobsługowy. Nawet jeśli mieszkańcy będą przyjeżdżać tylko na wakacje, administracja zadba o to, żeby dom i basen były czyste, ogród pięknie utrzymany, a lodówka pełna. Deweloper proponuje swoim klientom pakiety. Jest ich kilka, a każdy odpowiada na różne potrzeby. Concierge Pack zagwarantuje, że mieszkańcy nie będą musieli martwić się o sprzątanie, zakupy, odbiór z lotniska etc. Business Pack zamieni ich domowe biuro w doskonale przygotowany gabinet, wyposażony w najnowsze technologie telekomunikacyjne. Wellness Pack spowoduje, że dom będzie miejscem, do którego z przyjemnością będą wracać, żeby odpocząć. To tylko kilka przykładów, pakietów jest więcej, a wszystkie pomyślane tak, aby ułatwić życie mieszkańcom.

Wille mają być gotowe do zamieszkania jesienią przyszłego roku. 

Tymczasem:

  • 9 willi zostało sprzedanych
  • 5 willi jest zarezerwowanych
  • 4 wille są dostępne.
     

Przeczytaj także

Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii. Co trzeba wiedzieć w 2024?

Podatki i opłaty związane z zakupem nieruchomości w Hiszpanii w 2024

Zamieszkaj w Sotogrande - enklawie dyskretnego luksusu

[TOP OFERTA] - 2 rewelacyjne apartamenty na Costa del Sol i Costa Blanca

Kontakt Oferta