szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Kontakt Oferta
Strona główna

you can live
where the others
only dream about…

+34 699 15 88 77 +34 673 73 42 11
01/02/2017

MARBELLA I OKOLICE (dla piechurów)

Aby dotrzeć na szczyt góry La Concha będącej częścią pasma Sierra Blanca, której charakterystyczny kształt muszelki przyciąga uwagę każdego turysty, o wysokości 1215 m n.p.m. i leżącej w sąsiedztwie rezerwatu UNESCO ‘Sierra de las Nieves’, należy przemierzyć ok. 6 km (12 km tam i z powrotem). Idzie się trasą, którą określiłabym mianem średnio-trudnej. Na trasie znajduje się kilka odcinków, na których można się wspomóc łańcuchami przytwierdzonymi do skały. Przybliżony czas całej wędrówki to ok. 5-6 godzin. Planując wyprawę najlepiej wybrać się z samego rana i przeznaczyć cały dzień, tak, aby spokojnie, bez pośpiechu, swoim rytmem dotrzeć na szczyt, zrelaksować się i w spokoju podziwiać przepiękne widoki. 


Jedna z tras, którą można dotrzeć na szczyt góry La Concha zaczyna się w Refugio de Juanar (Ojén). Aby tam dotrzeć, należy skierować się z Marbelli na trasę A355 - Ojén, zjazd z drogi szybkiego ruchu A7 na wysokości Centrum Handlowego La Cañada. Tą drogą należy przemierzyć około 17 km, do momentu kiedy zobaczymy po lewej stronie zjazd ze znakiem Refugio de Juanar. Wtedy skręcamy i jedziemy tą trasą do samego końca do zamkniętej dla ruchu samochodowego bramy (o ile podjazd tak daleko będzie możliwy, czasami trzeba zaparkować samochód niżej - na wysokości hotelu Refugio de Juanar i przespacerować się do bramy wejściowej).

W tym miejscu rozpoczyna się trasa wspinaczkowa. Przed wyjściem nie zapomnijcie o wygodnych, sportowych butach i ubraniach, kremie z filtrem słonecznym, nakryciu głowy oraz o zapasie wody.

Bardziej szczegółową informację dotyczącą trasy oraz dojazdu znajdziecie na stronie: http://www.senderismomarbella.com/senderos/refugio_laconcha.php