szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Marbella i okolice (dla piechurów)

Title

Jeśli będąc w Marbelli nieraz spoglądałeś na północ, z podziwem obserwując majestatyczne pasma górskie górujące nad miastem i zastanawiałeś się nad małą wycieczką w tamtą stronę, odstaw na jeden dzień plażowanie i nie zastanawiaj się ani chwili dłużej. Wysiłek zostanie wynagrodzony z nawiązką gdy tylko znajdziesz się na szczycie i będziesz mógł nacieszyć oko zapierającym dech w piersiach widokiem wybrzeża...


Aby dotrzeć na szczyt góry La Concha będącej częścią pasma Sierra Blanca, której charakterystyczny kształt muszelki przyciąga uwagę każdego turysty, o wysokości 1215 m n.p.m. i leżącej w sąsiedztwie rezerwatu UNESCO ‘Sierra de las Nieves’, należy przemierzyć ok. 6 km (12 km tam i z powrotem). Idzie się trasą, którą określiłabym mianem średnio-trudnej. Na trasie znajduje się kilka odcinków, na których można się wspomóc łańcuchami przytwierdzonymi do skały. Przybliżony czas całej wędrówki to ok. 5-6 godzin. Planując wyprawę najlepiej wybrać się z samego rana i przeznaczyć cały dzień, tak, aby spokojnie, bez pośpiechu, swoim rytmem dotrzeć na szczyt, zrelaksować się i w spokoju podziwiać przepiękne widoki. 


Jedna z tras, którą można dotrzeć na szczyt góry La Concha zaczyna się w Refugio de Juanar (Ojén). Aby tam dotrzeć, należy skierować się z Marbelli na trasę A355 - Ojén, zjazd z drogi szybkiego ruchu A7 na wysokości Centrum Handlowego La Cañada. Tą drogą należy przemierzyć około 17 km, do momentu kiedy zobaczymy po lewej stronie zjazd ze znakiem Refugio de Juanar. Wtedy skręcamy i jedziemy tą trasą do samego końca do zamkniętej dla ruchu samochodowego bramy (o ile podjazd tak daleko będzie możliwy, czasami trzeba zaparkować samochód niżej - na wysokości hotelu Refugio de Juanar i przespacerować się do bramy wejściowej).

W tym miejscu rozpoczyna się trasa wspinaczkowa. Przed wyjściem nie zapomnijcie o wygodnych, sportowych butach i ubraniach, kremie z filtrem słonecznym, nakryciu głowy oraz o zapasie wody.

Bardziej szczegółową informację dotyczącą trasy oraz dojazdu znajdziecie na stronie: http://www.senderismomarbella.com/senderos/refugio_laconcha.php


 

Przeczytaj także

Co trzeba, a co warto wiedzieć planując zakup nieruchomości na Costa del Sol w 2023

Zamieszkaj w 'The Edge' w Esteponie - oazie spokoju nad brzegiem morza

NIE inwestuj na Costa del Sol jeżeli...

Poznaj 3 najczęściej zadawane nam pytania w pierwszych 4 miesiącach 2023

Kontakt Oferta