szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Kontakt Oferta
Strona główna

you can live
where the others
only dream about…

17/11/2021

Estepona – jedno z najpiękniejszych miasteczek w Andaluzji

Estepona
Estepona to śliczne miasteczko położone wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego i przytulone do Parku Naturalnego Sierra Bermeja, górskiego pasma o średniej wysokości około 1000 m.

Estepona - miasto kwiatów

Estepona jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miasteczek w Andaluzji, urzekającym każdym ze swoich zakątków, gdzie w pełni można cieszyć się esencją nadmorskiego andaluzyjskiego klimatu. Dawniej niewielka wioska rybacka, dziś dynamiczne i tętniące życiem miasteczko znane jako miasto kwiatów – Jardin de Costa del Sol. Przepiękne stare miasto z brukowanymi uliczkami, bielonymi wapnem domkami, misternie malowanymi płytkami ceramicznymi, doniczkami pełnymi kolorowych kwiatów, patiami i tarasami. Estepona to, mimo swojego dynamicznego rozwoju, nadal magiczne miejsce, które zachowuje lokalne zwyczaje i tradycje, pozostające w pełnej harmonii z jego nowoczesnym aspektem.

Estepona - Casco Antiguo

Estepona - atrakcje

Orchidarium w Esteponie

Estepona oferuje szereg atrakcji. Najciekawszą z nich jest ogród botaniczny Orquidiarium, gdzie możecie znaleźć największą w Hiszpanii, a zarazem jedna z największych w Europie kolekcje orchidei. To wyjątkowe orchidarium w Esteponie, to gwarantowana uczta dla zmysłów. Nawet jeżeli nie jesteś fanem ogrodów botanicznych, to ten w Esteponie oferuje taką ilość zapachów i różnorodnych barw, że na pewno przypadnie ci do gustu.

3 szlaki tematyczne w centrum Estepony

W zabytkowym centrum Estepony znajdują się również trzy szlaki tematyczne:

  1. Ruta de murales (szlak murali w Esteponie) – szlak ulicznych malowideł wykonanych na fasadach domów przez miejscowych artystów, tak zwanych murali. To prawdziwe dzieła sztuki, które z biegiem czasu stały się jedną z głównych atrakcji i znakiem  rozpoznawczym Estepony, wypełniającym miejską przestrzeń niepowtarzalnym charakterem i kolorytem.  
  2. Ruta de esculturas – szlak 46 rzeźb i pomników wkomponowanych w kolorowe ulice i zabytki. Rzeźby oddają hołd ważnym postaciom i wydarzeniom miasta i regionu. 
  3. Ruta de poesia – szlak poezji, na którym umieszczono 33 tablice z wierszami poetów krajowych i międzynarodowych. To tematyczny szlak zwiedzania miasta, który świetnie wkomponował się w kolorowy i romantyczny andaluzyjski klimat. Znaczna część ekspozycji to hiszpańska poezja. Wśród zagranicznych utworów znalazła się polska noblistka, Wisława Szymborska, z wierszem pod tytułem “Nic dwa razy”.

Estepona - wiersz Szymborskiej

Selwo Aventura - obowiązkowy punkt w programie, jeżeli odwiedzasz Esteponę z dziećmi

Selwo Aventura w Esteponie, to park dzikich zwierząt, w którym nie tylko można zobaczyć z bliska ponad 2000 zwierząt, ale niektóre z nich pogłaskać i nakarmić. Park podzielony jest na 4 części w każdej z nich czekają na odwiedzających atrakcje typu przejażdżka wielbłądem, skakanie na trampolinie, czy też spacer po wiszących mostach. Polecamy szczególnie odwiedzić część „Cañón de las Aves” (wąwóz ptaków). To jedna z największych ptaszarni naturalnych w Europie, w której dom znalazły takie gatunki jak żurawie, tukany i bociany.

Estepona - Plaża La Rada (Playa de la Rada)

Estepona położona jest nad brzegiem morza, co docenią osoby lubiące słońce, wodę i relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Playa de la Rada to najpopularniejsza plaża w Esteponie, licząca prawie 2600 metrów długości. Została wyróżniona Błękitną Flagą (odznaczenia te przyznawane co roku są najlepszym plażom na świecie). Na tej plaży w Esteponie znajdziesz wszystkie potrzebne udogodnienia do bezstresowego wypoczynku nad wodą. 

Estepona - promenada

W Esteponie warto zobaczyć jeszcze…

Wśród miejscowych atrakcji Estepony znajdują się również muzeum archeologiczne, arena walki byków – corrida, ruiny zamku Castillo San Luis. Zamek w obecnym kształcie został zbudowany przez Hiszpanów po wyparciu Maurów z Estepony w 1457 roku. Powstał na ruinach zamku arabskiego.

Czy warto kupić nieruchomość w Esteponie? 

Lokalizacja tego uroczego, pełnego andaluzyjskiego czaru miasteczka jest niewątpliwie jedną z jego głównych zalet. Znajduje się ono w odległości zaledwie godziny drogi samochodem od lotniska w Maladze. Estepona oferuje szeroki wachlarz nieruchomości zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Dzięki swojemu gorącemu, słonecznemu klimatowi to magiczne miejsce oferuje nam mnóstwo sposobów spędzania czasu na wolnym powietrzu. Można tu uprawiać jazdę konną, nurkowanie, wspinaczkę, spacerować po górach, łowić ryby, grać w golfa lub plażować. Tą atrakcyjną mieszankę uzupełnia bogaty kalejdoskop wydarzeń kulturowo-rozrywkowych, obszerny wachlarz kulinarny oraz serdeczność i otwartość miejscowych mieszkańców. Wszystkie te składniki uzupełniają przepis na wakacyjny dom marzeń. Kupno nieruchomości w Esteponie jest na pewno świetną i trafną decyzją.