szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Procedury związane z wynajmem krótkoterminowym w Hiszpanii w związku z koronawirusem - sezon 2020

Title

To będzie sezon letni inny od dotychczasowych, ale ilość nowych rezerwacji wskazuje na to, że goście będą przyjeżdżali. Wydaje się, że nieruchomości prywatne dobrze przygotowane i spełniające wymogi sanitarne, są przez wielu potencjalnych gości postrzegane jako bezpieczniejsza opcja niż hotele.


Ogólna informacja dla właścicieli nieruchomości pod wynajem wakacyjny

Po pojawieniu się SARS-CoV-2, należy, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych, podjąć dodatkowe środki ostrożności podczas meldowania i wymeldowania gości, a także zaostrzyć zasady dotyczące sprzątania i dezynfekcji nieruchomości pomiędzy pobytami klientów, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo podróżującym oraz pracownikom.

Informacja odnośnie działań zalecanych w nieruchomościach przeznaczonych pod wynajem krótkoterminowy.

 • Wdrażanie dystansu społecznego podczas procesu rejestracji przy wjeździe i wyjeździe gości. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi, nieruchomości powinny zostać dostosowane do procesów auto-rejestracji przy wjeździe i wyjeździe gości – zameldowanie i wymeldowanie ma następować bez kontaktu z obsługą (klucze inteligentne otwierające za pośrednictwem aplikacji, skrzynki na klucze lub odbiór kluczy w wyznaczonych miejscach).
 • Zdecydowane przestrzeganie ustalonych godzin zameldowania i wymeldowania gości, aby uniknąć wcześniejszych przyjazdów lub późnych wyjazdów, tak, aby umożliwić odpowiednie sprzątnięcie i dezynfekcję nieruchomości. 
 • Zaostrzenie polityki dotyczącej sprzątania nieruchomości – sprzątanie oraz dezynfekcja w nieruchomości po KAŻDYM wyjeździe – wg. zaleceń należy odczekać 3 godziny od wyjazdu gości zanim ekipa sprzątająca zacznie pracę. Czas pomiędzy wyjazdem i przyjazdem kolejnych gości powinien wynosić min. 24 h.  Pościele prane są w pralni chemicznej, pozostałe materiały używane w nieruchomości, tj. ręczniki, ścierki, koce, poszewki należy prać po każdej wizycie w maksymalnej temperaturze dozwolonej przez producenta.
 • Minimalizowanie obecności osób trzecich w nieruchomości tylko do niezbędnej obsługi technicznej (wg. zapotrzebowania w danej nieruchomości).
 • Udostępnienie gościom środków ochrony osobistej, zwłaszcza masek oraz w miarę możliwości również rękawiczek oraz ochraniaczy na obuwie (lub obuwie jednorazowe do użycia w nieruchomości).
 • Udostępnienie gościom środków do sprzątania oraz dezynfekcji (produkty z zawartością 70% alkoholu).
 • Udostępnienie gościom środków dezynfekujących do rąk (umieszczenie ich przy wejściu do nieruchomości).
 • Rezygnacja z serwisu przygotowania i dostarczenia jedzenia czy zakupów (w przypadku ich utrzymania dostosowanie się do procedur bezpieczeństwa).
 • Podczas kontaktu telefonicznego z klientem: udzielenie informacji dotyczącej stosowanych procedur przy sprzątaniu i dezynfekcji, udzielenie szczegółowej informacji dotyczącej meldowania i wymeldowania, udzielenie informacji odnośnie zawieszonych usług (np. przygotowywanie posiłku, transport), udzielenie informacji dotyczącej użytkowania części wspólnych w kompleksie (np. basenu), udzielenie informacji odnośnie obostrzeń związanych z Covid 19 w miejscach publicznych, zachęcenie gości do monitorowania ich zdrowia pod kątem wszelkich objawów i do korzystania z porad lokalnych władz oraz do szukania pomocy medycznej

Informacje odnośnie ogłoszeń na portalach internetowych

Dostosowanie ogłoszeń dotyczących nieruchomości do wymagań służb sanitarnych oraz polityki danego portalu. 

Generalnie należy:

 • Przyjąć jak najbardziej elastyczne zasady anulowania rezerwacji, dostosowane do danej nieruchomości (rezygnacja nawet na dzień przed planowanym przyjazdem).
 • Zastosować obniżki oraz specjalne promocje dla wynajmów kilkutygodniowych czy dłuższych: według informacji z portali, główne wyszukiwania klientów dotyczą wynajmów w okolicy czy na terenie tego samego kraju, klienci szukają możliwości spędzenia czasu z rodziną poza domem, jednocześnie pracując.
 • Rozważyć możliwość wynajmu na dłuższe terminy.
 • Rozważyć zastosowanie auto-rejestracji klientów (zameldowanie i wymeldowanie bez kontaktu).
 • Poinformować klientów o procedurach związanych ze sprzątaniem i dezynfekcją (niektóre portale pozwalają na umieszczenie tej informacji w opisie, inne tylko w wyznaczonych sekcjach lub w wiadomości bezpośredniej).
 • Niektóre portale zachęcają nawet do 72 godzinnej przerwy pomiędzy wynajmami.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu coś jest dla Was niejasne lub macie pytania związane z aktualnymi procedurami dotyczącymi wynajmu wakacyjnego, napiszcie do nas: infoc40o8a@dreamproperty.es 

Przeczytaj także

3 inwestycje deweloperskie w oazie spokoju na Costa del Sol - Casares

Nieruchomości w Hiszpanii w 2024. Garść podstawowych informacji

[VIDEO] Rozmowa o tym, jak wygląda zakup nieruchomości w Hiszpanii, a jak we Włoszech

Casares – poznaj przepiękne białe miasteczko na mapie Andaluzji

Kontakt Oferta