szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Pomaganie jest fajne, czyli kilka słów o tym, jak zaangażowaliśmy się w działalność Fundacji KIDS

Title

Kiedy w sierpniu LinkedIn pokazał mi pewien post nie wiedziałam jeszcze, że właśnie zaczynam igrać z ogniem, który rozpala serca i nie uznaje słów: "nie da się". Ten post genialnej skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej wywołał serię zdarzeń, które zaprowadziły mnie 18. listopada do Warszawy na przepiękny koncert muzyki klasycznej. Ale od początku.


Czym zajmuje się Fundacja KIDS?

Patrycja jest prezeską Fundacji KIDS Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, która zajmuje się – i tu cytat: „zmianą doświadczenia małego pacjenta poprzez całkowitą zmianę otoczenia”. W praktyce oznacza to reformowanie, w szerokim tego słowa znaczeniu, dziecięcych szpitali. Pierwszym projektem Fundacji była renowacja przychodni okulistycznej i gastroenterologicznej Centrum Zdrowia Dziecka, przemiana starych i mocno już zużytych pomieszczeń w radosne, kolorowe wnętrza, z miejscami, gdzie dzieciaki mogą się bawić w oczekiwaniu na wizytę u lekarza.

Da się!

Większość tych dzieci jest mocno doświadczona przez różne choroby i kolejna wizyta w szpitalu wywołuje u nich ogromny stres. Fundacja KIDS chce ten stres łagodzić i dlatego poza oczywistymi zmianami otoczenia na bardziej przyjazne, prowadzi również badania wśród dzieciaków i rodziców, których celem jest poznanie ich potrzeb i bolączek – na przykład takich, jak kolejki do lekarzy. Ludzie pracujący dla Fundacji szukają rozwiązań tych problemów i – dokładnie tak, jak Patrycja – nie uznają słów: „nie da się”.

Koncert "Wielcy Artyści Małym Pacjentom"

Kolejnym projektem Fundacji jest przeniesienie banku krwi bliżej traktu operacyjnego i renowacja pomieszczeń poradni immunologiczno-transfuzyjnej. Na ten cel zebrano środki organizując przepiękny koncert „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”, który odbył się 18. listopada. Koncert był prezentem dla nas wszystkich od wielkich gwiazd muzyki klasycznej: Aleksandry Kurzak (sopran), Roberto Alagna (tenor) i Patrycji Piekutowskiej (skrzypce). Orkiestrą Sinfonia Iuvents im. Jerzego Semkowa dyrygował Ruben Silva. To było unikalne, cudowne przeżycie i jestem ogromnie wdzięczna, że mogłam tam być. 

Koncert "Wielcy Artyści Małym Pacjentom"

Biznes to nie tylko zarabianie pieniędzy

W sierpniu po wspomnianym na początku poście Patrycji, Dream Property Marbella zaangażował się w działalność Fundacji KIDS i zamierzamy nadal wspierać jej poczynania. Działamy w Hiszpanii spełniając tu marzenia polskich klientów, a ponieważ mocno wierzymy, że biznes to nie tylko zarabianie pieniędzy, ale również zobowiązanie, chcemy pomagać w spełnianiu marzeń polskich dzieciaków. Szczególnie, jeśli dotyczą ich zdrowia.

 

Przeczytaj także

3 inwestycje deweloperskie w oazie spokoju na Costa del Sol - Casares

Nieruchomości w Hiszpanii w 2024. Garść podstawowych informacji

[VIDEO] Rozmowa o tym, jak wygląda zakup nieruchomości w Hiszpanii, a jak we Włoszech

Casares – poznaj przepiękne białe miasteczko na mapie Andaluzji

Kontakt Oferta