szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Wzrost cen nieruchomości z rynku wtórnego w drugim kwartale roku 2018

Title

Ceny nieruchomości z rynku wtórnego w Hiszpanii wzrosły w drugim kwartale 2018 roku o 2,7%. Wzrost ten powoduje, że średni koszt metra kwadratowego kształtuje się na poziomie 1.644 EUR, mówią najnowsze dane portalu Idealista.


Najwyżej w rankingu znalazły się Madryt, Barcelona i Wyspy Kanaryjskie.

"Poprawa sytuacji gospodarczej oraz spadek bezrobocia napędzają ten sektor. Nieuniknione jest zachowanie dwóch prędkości wzrostu praktycznie jednak wzrost cen dotyczy całego kraju. Dane odnoszą się zarówno do wzrostu ilości transakcji zakupu nieruchomości, jak i liczby przyznawanych kredytów hipotecznych. Ale w przeciwieństwie do innych cyklów hossy, udzielanie pożyczek w tym przypadku nie miało nic wspólnego z podwyżkami " - mówi Fernando Encinar, twórca rankingu Idealista.

Wspólnoty autonomiczne

Cztery wspólnoty autonomiczne odnotowały wiosną spadki cen nieruchomości: największy spadek nastąpił w Extremadura, gdzie sprzedający życzą sobie o 1,2% mniej niż trzy miesiące temu. Kastylia-La Mancha odnotowała spadek cen o 0,8%, w Kantabrii ceny spadły o 0,3%, a w Asturii o 0,2%.

We wszystkich innych prowincjach ceny wzrosły. Madryt odnotował największy wzrost +7,3%. Na Wyspach Kanaryjskich ceny wzrosły o 5,3%, w Katalonii natomiast wzrost wyniósł 4,2%. Znaczące były również wzrosty cen o 3,6% w La Rioja i o 2,5% w Andaluzji.

Madryt pozostaje najdroższą prowincją ze średnią ceną za metr kwadratowy w wysokości 2.868 EUR. Za nim podążają Baleary (2.653 EUR / m²), Kraj Basków (2.528 EUR / m²) i Katalonia (2.236 EUR / m²).

Najtańsze wspólnoty autonomiczne to Kastylia-La Mancha (906 EUR / m²), Extremadura (920 EUR / m²) i Murcia (1.027 euro / m²).

Przeczytaj także

Dwie oferty apartamentów na Costa del Sol idealnych do zamieszkania na stałe

Nieruchomości z rynku pierwotnego w Hiszpanii - hit czy kit?

3 inwestycje deweloperskie w oazie spokoju na Costa del Sol - Casares

Nieruchomości w Hiszpanii w 2024. Garść podstawowych informacji

Kontakt Oferta