szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

logo

you can live where the others only dream about…

29/05/2018

Gdzie znajdują się najlepsze plaże na świecie?

Title

Seszele. Kostaryka. Tajlandia. Australia... Zapewne te kraje przychodzą Ci na myśl, gdy usłyszysz pytanie: "Gdzie znajdują się najlepsze plaże na świecie?" Nic bardziej mylnego, wszystkie z wyżej wymienionych znajdują się daleko w tyle za Hiszpanią z jej plażami, którym Stowarzyszenie ADEAC (Association for Environmental Education and the Consumer) przyznało w tym roku "błękitną flagę".


Hiszpania ma w tej chwili 590 plaż, 101 portów jachtowych i 5 portów statków wycieczkowych oznaczonych "błękitną flagą", czyli spełniających surowe kryteria stowarzyszenia przyznającego te wyróżnienia. Plaże z "błękitną flagą" to te, które zapewniają wysokie standardy higieny, odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwo, dobrą jakości wody i mają świetnie wyszkolonych ratowników.

W tym roku na drugim miejscu uplasowała się Grecja, a następnie Turcja, Francja i Włochy, co świadczy o globalnej dominacji Europy, jeśli chodzi o konsekwentnie utrzymywane wysokiej jakości plaże. Pierwsze miejsce Hiszpanii wskazuje również, jak dużą atrakcją jest ten kraj dla turystów oraz inwestorów, którzy szukają przecież zarówno morza, słońca, jak i wspaniałych plaż.

To zwycięstwo nie jest przypadkowe ani jednorazowe. Hiszpania utrzymuje pozycję lidera od 1987 r., każdego roku dodając do swojej listy nowe plaże, porty jachtowe i porty statków wycieczkowych. Dla porównania w tym roku ADEAC przyznał Hiszpanii 11 "błękitnych flag" więcej niż w roku 2017.

Na wybrzeżu Costa del Sol 25 plaż i 5 portów jachtowych znalazło się na liście w roku 2018. Marbella i Estepona są na czele. Każde z miast może się pochwalić 4 plażami i 1 portem jachtowym z "błękitną flagą". Fuengirola, Mijas Costa i Benalmádena również mają 3 najwyżej ocenione miejsca w swoim dorobku.

Jeśli szukasz wymarzonej nieruchomości na Costa del Sol w pobliżu jednej z plaż z prestiżową "błękitną flagą" - czy też w głębi lądu - skontaktuj się z nami - DREAM PROPERTY oferuje idealne rozwiązanie dla każdego klienta.

 

Przeczytaj także

Excel prawdę ci powie, czyli jaki był dla nas rok 2022

Ile można zarobić na wynajmie wakacyjnej nieruchomości w Hiszpanii?

Bezpieczny i zyskowny wynajem nieruchomości w Hiszpanii w 2023 r. Oto co powinien wiedzieć inwestor

Regulacje prawne wynajmu nieruchomości w najpopularniejszych regionach Hiszpanii w 2023 roku

Kontakt Oferta