szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Gdzie znajdują się najlepsze plaże na świecie?

Title

Seszele. Kostaryka. Tajlandia. Australia... Zapewne te kraje przychodzą Ci na myśl, gdy usłyszysz pytanie: "Gdzie znajdują się najlepsze plaże na świecie?" Nic bardziej mylnego, wszystkie z wyżej wymienionych znajdują się daleko w tyle za Hiszpanią z jej plażami, którym Stowarzyszenie ADEAC (Association for Environmental Education and the Consumer) przyznało w tym roku "błękitną flagę".


Hiszpania ma w tej chwili 590 plaż, 101 portów jachtowych i 5 portów statków wycieczkowych oznaczonych "błękitną flagą", czyli spełniających surowe kryteria stowarzyszenia przyznającego te wyróżnienia. Plaże z "błękitną flagą" to te, które zapewniają wysokie standardy higieny, odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwo, dobrą jakości wody i mają świetnie wyszkolonych ratowników.

W tym roku na drugim miejscu uplasowała się Grecja, a następnie Turcja, Francja i Włochy, co świadczy o globalnej dominacji Europy, jeśli chodzi o konsekwentnie utrzymywane wysokiej jakości plaże. Pierwsze miejsce Hiszpanii wskazuje również, jak dużą atrakcją jest ten kraj dla turystów oraz inwestorów, którzy szukają przecież zarówno morza, słońca, jak i wspaniałych plaż.

To zwycięstwo nie jest przypadkowe ani jednorazowe. Hiszpania utrzymuje pozycję lidera od 1987 r., każdego roku dodając do swojej listy nowe plaże, porty jachtowe i porty statków wycieczkowych. Dla porównania w tym roku ADEAC przyznał Hiszpanii 11 "błękitnych flag" więcej niż w roku 2017.

Na wybrzeżu Costa del Sol 25 plaż i 5 portów jachtowych znalazło się na liście w roku 2018. Marbella i Estepona są na czele. Każde z miast może się pochwalić 4 plażami i 1 portem jachtowym z "błękitną flagą". Fuengirola, Mijas Costa i Benalmádena również mają 3 najwyżej ocenione miejsca w swoim dorobku.

Jeśli szukasz wymarzonej nieruchomości na Costa del Sol w pobliżu jednej z plaż z prestiżową "błękitną flagą" - czy też w głębi lądu - skontaktuj się z nami - DREAM PROPERTY oferuje idealne rozwiązanie dla każdego klienta.

 

Przeczytaj także

3 inwestycje deweloperskie w oazie spokoju na Costa del Sol - Casares

Nieruchomości w Hiszpanii w 2024. Garść podstawowych informacji

[VIDEO] Rozmowa o tym, jak wygląda zakup nieruchomości w Hiszpanii, a jak we Włoszech

Casares – poznaj przepiękne białe miasteczko na mapie Andaluzji

Kontakt Oferta