szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Ceny nieruchomości luksusowych w Hiszpanii wzrosły o średnio 7%

Title

W poniższym artykule znajdą Państwo informacje z rynku nieruchomości luksusowych w Hiszpanii. Średnia cena tego typu nieruchomości wzrosła o 7% w pierwszej połowie 2017 roku do ok. 6.500 euro za metr kwadratowy (6.075 euro za metr kwadratowy w pierwszej połowie 2016 r.). W miastach takich jak Barcelona i Madryt, a także w regionach typu katalońska Costa Brava czy andaluzyjska Costa del Sol, na wybrzeżu Walencji i na Balearach, wzrost cen przekracza natomiast 10%.


Średnia cena tego typu nieruchomości wzrosła o 7% w pierwszej połowie 2017 roku do ok. 6.500 euro za metr kwadratowy (6.075 euro za metr kwadratowy w pierwszej połowie 2016 r.). W miastach takich jak Barcelona i Madryt, a także w regionach typu katalońska Costa Brava czy andaluzyjska Costa del Sol, na wybrzeżu Walencji i na Balearach, wzrost cen przekracza natomiast 10%.

W drugiej połowie roku 2017 liczba transakcji na rynku luksusowych nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż w Hiszpanii wzrośnie średnio o 10%, a liczona z roku na rok osiągnie 20% w obszarach o maksymalnej dynamice.

Sektor nieruchomości ma najlepszy moment od czasu zakończenia kryzysu gospodarczego. Przez ostatnie trzy lata rynek wychodził z recesji, a teraz gdy cieszy się większą stabilnością, powróciło zaufanie inwestorów do Hiszpanii jako kraju oferującego wysoki zwrot z inwestycji.

Średni czas przebywania na rynku luksusowej nieruchomości w okresie od stycznia do czerwca wynosił 5 miesięcy średnio w całym kraju i tylko 3 miesiące w obszarach największego popytu turystycznego.

Statystycznie najszybszymi nabywcami luksusowych nieruchomości byli Francuzi, potrzebowali do podjęcia decyzji o zakupie średnio 2 miesiące i 4 wizyty, następnie Brytyjczycy (3 miesiące i 5 wizyt), Belgowie (4 miesiące i 5 wizyt) i Niemcy (5 miesięcy i 7 wizyt). Hiszpanom i Włochom do podjęcia decyzji o zakupie potrzebnych było średnio 7 miesięcy i 8 wizyt. Najdłużej decyzje podejmowali Chińczycy: 9 miesięcy i średnio 15 wizyt. Jeśli chodzi o finansowanie, hiszpańscy nabywcy luksusowych nieruchomości potrzebowali średnio 40% kredytu. Francuzi zwykle kupowali za gotówkę, tylko niektórzy z nich składali wnioski o dofinansowanie w wysokości 10-15%. Brytyjczycy i Belgowie potrzebowali średnio 20% kredytu, a Niemcy i Włosi od 25 do 40%.

Jeśli myślą Państwo o zakupie lub sprzedaży swojej nieruchomości, zapraszamy do kontaktu z nami. 

Przeczytaj także

Dwie oferty apartamentów na Costa del Sol idealnych do zamieszkania na stałe

Nieruchomości z rynku pierwotnego w Hiszpanii - hit czy kit?

3 inwestycje deweloperskie w oazie spokoju na Costa del Sol - Casares

Nieruchomości w Hiszpanii w 2024. Garść podstawowych informacji

Kontakt Oferta