szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

logo

you can live where the others only dream about…

17/05/2017

El Caminito del Rey, czyli Ścieżka Króla

Title

W dniu dzisiejszym chcemy zabrać Was na 7,7 kilometrowy spacer na miarę króla, wzdłuż stromych ścian wapiennego wąwozu w parku narodowym Desfiladero de Los Gaitanes, nieopodal miejscowości El Chorro...


El Caminito del Rey, czyli Ścieżka Króla jest szlakiem pieszym z przepięknymi widokami w wąwozie rzeki Guadalhorce, gdzie obie ściany wąwozu stanowią pionowe urwiska sklane sięgające na wysokość ponad 100 metrów. Ścieżka Króla prowadzi w więkoszości prawą stroną wąwozu, po przytwierdzonych platformach przytwierdzonych do skały. Przeciwległa (lewa) ściana wąwozu jest przecięta w kilku miejsach tunelami i mostami wykutymi w skale, którymi wiedzie linia kolejowa.

Ścieżka Króla została wybudowana w latach 1901-1905 przez pracowników budujących zaporę wodną, w celu połączenia wlotu i wylotu zapory, tak, aby mieć możliwość transportu materiałów. Nazwę swą zawdzięcza, królowi Alfonsowi XIII, który to podczas inauguracji tamy w 1921 roku przebył tą trasę w czasie uroczystości.
Z czasem jednak zapomniana trasa uległa zniszczeniu i stała się niebezpieczna dla odwiedzających, po czterach śmiertelnych wypadkach w latach 1999-2000 lokalne władze zdecydowały o zamknięciu wejść na El Caminito, z obu stron. Ten zabieg jednak nie przeszkodził amatorom niebezpiecznej wspinaczki i była nadal często uczęszczana.
 

Lokalne władze zdecydowały się więc na kompleksowy remont opiewający na kwotę 7 mln euro i ponownie otwarły szlak dla odwiedzających w roku 2015.

Bilet wstępu kosztuje 10 euro i można zakupić go na miejscu lub przez iternet. Biorąc jednak pod uwagę niezywkłą popularność tego miejsca polecamy już przed przyjazdem do Hiszpanii (najlepiej w momencie zakupu biletów lotniczych) zarezerwować bilet wstępu na Ścieżkę Króla online. Szlak ten jest tak popularny, że często wejściówki wyprzedają się na kilka tygodni, a nawet i miesięcy z wyprzedzeniem.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie http://www.caminitodelrey.info/en/#1

Serdecznie polecamy!

Przeczytaj także

Excel prawdę ci powie, czyli jaki był dla nas rok 2022

Ile można zarobić na wynajmie wakacyjnej nieruchomości w Hiszpanii?

Bezpieczny i zyskowny wynajem nieruchomości w Hiszpanii w 2023 r. Oto co powinien wiedzieć inwestor

Regulacje prawne wynajmu nieruchomości w najpopularniejszych regionach Hiszpanii w 2023 roku

Kontakt Oferta