szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Sprzedaż willi Alcuzcuz, czyli popyt na luksusowe nieruchomości w Hiszpanii stale rośnie

Title

Willa Alcuzcuz, którą możecie oglądać na naszej stronie, została sprzedana. Sprzedaż tej jednej z najbardziej wyróżniających się na rynku nieruchomości w momencie, gdy znaczna część świata zastanawia się, co przyniesie nam rok 2021, podkreśla pozycję Marbelli jako jednego z najważniejszych miejsc w Europie pod budowę nieruchomości luksusowych.


Willa była wielokrotnie nagradzana. Otrzymała nagrody Best Architecture in Spain oraz Best Architecture in Europe od International Property Awards, pokonując inne wspaniałe projekty z Portugalii, Francji, Włoch, Polski i Cypru. 

Zaprojektowana przez grupę światowej sławy architektów, będąca w trakcie budowy willa, to doskonały mix wysmakowanej architektury, najnowszych technologii, dbałości o środowisko oraz wyjątkowego wystroju wnętrz. Willa Alcuzcuz jest domem pasywnym, czyli wybudowanym z zachowaniem najwyższych standardów w energooszczędnym budownictwie, jakości i komforcie. Taki styl budowy gwarantuje do 75 procent oszczędności na kosztach energii w porównaniu z technologiami tradycyjnymi.

Ciekawa historia sprzedaży willi Alcuzcuz 

Willę, której cena oscylowała w granicach 10 mln EUR, kupił pewien klient z US - uwaga: bez oglądania, bo z przyczyn oczywistych przylecieć nie mógł. Mógł za to wynająć jedną z najbardziej znanych (i wnikliwych) firm zajmujących się oceną jakości projektów budowlanych. I zrobił to. Ekipa z Madrytu spędziła na budowie kilka dni, przepytała wykonawców, mierzyła, sprawdzała, zaglądała wszędzie, uwieczniając wszystko na zdjęciach (zrobiła ich ponad 800!), po czym po 3 tygodniach wysłała klientowi prawie 100.stronnicowy raport, z którego wynikało, że:

  • Nie dopatrzyli się żadnych niedociągnięć w wykonanych dotąd pracach,
  • Nigdy dotąd nie spotkali się w Hiszpanii z taką jakością budowy. 

Klient na takie dictum powiedział tylko: "kupuję".

W szerszym kontekście ta sprzedaż potwierdza ostatnie trendy na rynku nieruchomości na Costa del Sol. Popyt na luksusowe nieruchomości stale rośnie i nie zmienił tego rok pod znakiem pandemii Covid-19. Obserwujemy wręcz trend odwrotny: ​​coraz więcej osób z północy Europy rozważa zakup luksusowej willi na Costa del Sol. Wielu z nich, szczególnie teraz, zimą, przyciąga myśl o fantastycznym klimacie i specyficznym stylu życia Marbelli.

Dlaczego o tym piszemy?

Dlatego, że ten sam deweloper, który buduje willę Alcuzcuz, właśnie otrzymał pozwolenie na budowę 18 luksusowych willi w samym sercu Golf Valley, między ekskluzywną Marbellą a pięknym i klimatycznym Benahavis. Jeżeli szukacie jakości, nieszablonowości i gwarancji dobrze zainwestowanych pieniędzy, zapraszamy do bliższego zapoznania się z tym projektem -> https://willehiszpania.com/o-projekcie/

Kilka najważniejszych informacji o willi Alcuzcuz

  • Ma 5 sypialni i 6 łazienek. 
  • Stoi na działce o orientacji południowej z panoramicznym widokiem na morze.
  • Ma piękne tarasy wokół ogromnego basenu bez krawędzi (infinity pool), z których roztacza się widok na morze. 
  • Na poziomie piwnicy znajduje się pomieszczenie o powierzchni 519 metrów kwadratowych z częścią kinową, barem sportowym, strefą gier ze stołem bilardowym, stoiskiem DJ-a, nowoczesnym symulatorem golfa, w pełni wyposażoną siłownią, strefą wellness z gabinetami zabiegowymi, strefami relaksacyjnymi i łazienką.
  • Specjalnie dla tej willi zespół architektów wnętrz zaprojektował „szyte na miarę” meble, wyposażenie i oświetlenie.

Określenie „projektowanie wnętrz” nie opisuje właściwie procesu powstawania tych wnętrz. Sugeruje, że po zakończeniu prac budowlanych pojawi się grupa projektantów i zaprojektuje wnętrza. A tu jest dokładnie odwrotnie. Tu wnętrza rosną wraz z budynkiem, czasem nawet go wyprzedzając. Niektóre pomieszczenia zaprojektowano wokół pojedynczego mebla, który istniał jeszcze przed rozpoczęciem prac nad projektem willi.

Willa Alcuzcuz - front

Willa Alcuzcuz - salon

Willa Alcuzcuz - Costa del Sol

 

W tym domu nie ma pomieszczenia, które nie zostałoby dokładnie przemyślane, przeanalizowane i odpowiednio zaprojektowane. Każda strefa, choćby najmniejsza, została stworzona tak, aby stanowić istotną część całości. Sypialnie główne to suity porównywalne do tych oferowanych przez pięciogwiazdkowe hotele. Otwarta kuchnia umożliwia swobodną komunikację zarówno w domu, jak i na tarasie. Salon i taras tworzą jedną, otwartą przepiękną przestrzeń, z której roztacza się panoramiczny widok na morze. Każdy detal przemyślano, dom poza tym, że przepiękny, jest również bardzo praktyczny. Życzymy jego nowym właścicielom dużo przyjemności z mieszkania w tak fantastycznym miejscu. 

Przeczytaj także

Dwie oferty apartamentów na Costa del Sol idealnych do zamieszkania na stałe

Nieruchomości z rynku pierwotnego w Hiszpanii - hit czy kit?

3 inwestycje deweloperskie w oazie spokoju na Costa del Sol - Casares

Nieruchomości w Hiszpanii w 2024. Garść podstawowych informacji

Kontakt Oferta