szukaj nieruchomości

Typ nieruchomości

Lokalizacja

Liczba sypialni

Cena od

Cena do

Nr referencyjny

Koronawirus w Hiszpanii - nowe obostrzenia

Title

Na posiedzeniu nadzwyczajnym 25.10.2020 hiszpański rząd postanowił wprowadzić nowy stan alarmowy w całej Hiszpanii.


Ten nowy stan alarmowy różni się jednak znacznie od poprzedniego, który trwał od 14.03 do 21.06.2020. Ten ma potrwać przez kolejnych 15 dni, a potem rząd będzie wnioskował o przedłużenie go do 9.05.2021. Zebraliśmy dla Was informacje o najnowszych obostrzeniach obowiązujących na terenie Hiszpanii w związki z pandemią koronawirusa

Koronawirus w Hiszpanii - najważniejsze informacje o nowych obostrzeniach

  • Nowy stan alarmowy wprowadza na terenie całego kraju poza Wyspami Kanaryjskimi zakaz poruszania się między 23:00 a 6:00. Rządy wspólnot autonomicznych mogą przesunąć te godziny o godzinę. 
  • Nowy stan alarmowy ma 3 poziomy, a każda wspólnota autonomiczna i jej regionalny prezydent zdecydują, czy i kiedy dany poziom wejdzie w życie. Będzie to zależało oczywiście od ewolucji sytuacji pandemicznej.
  • Maski pozostają obowiązkowe we wszystkich 3 poziomach. Należy je nosić wszędzie, również w restauracjach i barach, w momentach, kiedy nie jemy lub nie pijemy.
  • Palenie: wszystkie 3 poziomy utrzymują zakaz palenia w miejscach publicznych lub tarasach restauracji, jeśli nie jest możliwe utrzymanie bezpiecznej odległości.

Poziom alarmowy nr 1: restauracje mogą funkcjonować przy 75% normalnego obłożenia wewnątrz lokalu. Maksymalnie przy jednym stole może usiąść 10 osób, a odległość między stołami ma wynosić co najmniej 2 metry.

Poziom alarmowy nr 2: restauracje mogą funkcjonować przy 50% normalnego obłożenia wewnątrz lokalu. Przy jednym stole może usiąść maksymalnie 6 osób, a odległość między stołami ma wynosić co najmniej 2 metry.

⇒ Poziomy 1 i 2: należy zapewnić odpowiednią wentylację pomieszczeń restauracji. Można zamówić jedzenie na wynos, ale nie można usiąść i zjeść przy barze, co bardzo lubią Hiszpanie. 

Poziom alarmowy nr 3: tutejszy odpowiednik Sanepidu decyduje, czy wnętrze danej restauracji może pozostać otwarte, czy należy je zamknąć. 

 Restauracje mogą sprzedawać jedzenie na wynos z dostawą do domu lub odbiorem na miejscu na wszystkich poziomach alarmowych. 

⇒ Kluby nocne pozostają zamknięte.

Poziomy alarmowe 1 i 2: zaleca się ograniczenie mniej istotnych podróży poza określoną jednostkę terytorialną (gminę lub prowincję).

⇒ Poziom alarmowy 3: zaleca się wychodzenie z domu tylko w niezbędnym zakresie, unikania zamkniętych przestrzeni i tłumów. Wprowadza się ograniczenie wjazdów i wyjazdów z określonego obszaru (gminy, prowincji), wyjazdy będą dopuszczalne tylko w sytuacjach koniecznych.

⇒ Praca: na wszystkich trzech poziomach rekomendowana jest praca online. Jeśli nie ma możliwości wykonywania pracy zdalnej, pracodawca powinien ustalić zmiany tak, żeby pracownicy nie spotykali się w dużych grupach.

⇒Transport publiczny: na wszystkich trzech poziomach promowany będzie transport rowerowy lub pieszy. Rozkłady jazdy zostaną zmienione tak, aby częstotliwość kursowania transportu publicznego była jak największa. W taksówkach lub autobusach nie więcej niż 2 pasażerów na rząd siedzeń. Zaleca się unikanie podróżowania w godzinach szczytu, z wyjątkiem wykonywania podstawowych czynności, dojazdu do pracy lub szkoły.

Granice Hiszpanii pozostają otwarte.

Przeczytaj także

3 inwestycje deweloperskie w oazie spokoju na Costa del Sol - Casares

Nieruchomości w Hiszpanii w 2024. Garść podstawowych informacji

[VIDEO] Rozmowa o tym, jak wygląda zakup nieruchomości w Hiszpanii, a jak we Włoszech

Casares – poznaj przepiękne białe miasteczko na mapie Andaluzji

Kontakt Oferta